Настільний теніс опритомнів від сплячки

Двадцять років не проводилися офіційні чемпіонати Комі по настільному тенісу. І ось крига скреснула, в кінці листопада в ПЛ-30 прошли республіканські особисто-командні змагання.

Студентка УГТУ Єлизавета Кулікова нарікала на свою не зовсім технічну гру. У впертій боротьбі у фіналі вона програла з рахунком 1:3 Олені Карамушка.

Вони закінчилися перемогою ухтинских спортсменів. Але головним успіхом можна назвати відкриття, з подачі ректора УГТУ Миколи Цхадая, клубу по настільному тенісу.

За словами головного судді Олександра Ямщикова, у відроджених змаганнях брали участь тенісисти з Воркути, Сосногорська, Сиктивкара, Усинська, Ухти і збірна команда Усть-Вимського району – 57 чоловіків і 15 жінок.

Командні змагання закінчилися перемогою ухтинцев, другими стали столичні спортсмени, замкнула трійку призерок збірна команда Сосногорська і Нижнього Одеса. Підсумки підводилися по загальній кількості набраних окулярів в чоловічій і жіночій першості. У другий день прошли попередні змагання в особистому заліку, в третій – фінали і парні зустрічі: чоловічі, жіночі і змішані склади. Серед чоловіків чемпіоном республіки став 15-річний Максим Мартюшев. У жінок перемогла КМС 18-річна студентка лісового коледжу Олена Карамушка. Весь турнір вона прошла без єдиної поразки.

Наймолодшій учасниці Саші Мазанової – 10 років, самому дослідному – ухтинцу Станіславу Немисському, що зайняв 22 місце (!), – 69! До речі, на європейських офіційних змаганнях існує категорія  85  років і старше!

Всі переможці і призерки особистої першості отримали медалі і грамоти, команда-переможниця – кубок.

Ухтінец Максим Мартюшев – володар багатьох титулів, переможець російських і міжнародних турнірів. Напередодні чемпіонату республіки Федерація настільного тенісу Росії привласнила йому звання кандидата в майстри спорту. Урочисте вручення документів відбулося на відкритті змагань.

Трудність проведення змагань по настільному тенісу полягає в тому, що ця гра вимагає стаціонарних умов! Професійні столи не люблять, коли їх постійно збирають-розбирають. В той же час, майданчик для гри в пінг-понг по міжнародних вимогах повинен мати розміри 14х7 метрів і захищатися бортом заввишки від 0,7 до 1,5 метра, що в наших умовах виконати практично неможливо.

У перервах між іграми можна пустувати і «лопнути» надуті щоки подружці-суперниці (ухтинка Віка Дорошенко, Саша Мазанова і Снежана  Орлова з Нижнього Одеса).

Саші Мазанової з Нижнього Одеса всього десять років. Із-за столу-то ледве видно. Проте в одній із зустрічей їй удалося чинити гідний опір дорослій суперниці з Усинська. Але досвід переміг – 3:2.

Пінг – звук, що видається м'ячем, коли він ударяється об ракетку. Понг – коли м'яч відскакує від столу. Вперше назва «пінг-понг» стала зустрічатися починаючи з 1901 року (до цього в ходу були аналогічні по інтонаціях назви: «флим-флам», «виф-ваф», а також «держсіма»). Джон Джаквес зареєстрував придуману назву. Надалі назва була продана братам Паркер.

Клуб настільного тенісу на базі УГТУ (с/к «Буревісник») був утворений 2 вересня цього року. А вже на початку листопада в Пензі спортсмени прийняли перший «бій». Виступаючи на клубному чемпіонаті Росії, ухтинские хлопці зайняли перше місце, дівчата – шосте! Десятирічний Артем Двойников, вихованець тренера Володимира Фунтікова (ректор УГТУ Микола Цхадая запросив його на роботу з Нижнього Одеса), входить в  молодіжну збірну Росії. Куплені професійні столи і устаткування. Наприклад, якщо стандартна ракетка для настільного тенісу стоїть від 150-200 рублів, то професійна порядку. п'яти тисяч. Разом із студентами набрали групи малят 5-7 років.